Про наш Книжковий Клуб

. Обіцяне.

Я починала писати цей допис кілька разів і щоразу відкочувалась на ліричні відступи. Потім вирішила, що фьорст сінгс фьорст і спершу напишу покроково, що треба робити, якщо ви зрозуміли, що вам просто життєво необхідний книжковий клуб, як це було в мене 

Отже, згадуючі про Хунту Бенджаміна Франкліна, скажу, що найкращий і найшвидший спосіб потрапити в книжковий клуб - це його організувати самому  Що ми і зробили. 
Для цього вам потрібно:
визначитись з кількістю учасників (знову про Хунту)). З того, що я читала про подібні клуби і з нашого досвіду, оптимальна кількість учасників - 6-8 чоловік. В наш клуб зараз входить 12 учасників, але збираються стабільно 6-8 )) Люблю вас всіх!
💁‍♀️Хто ці учасники? Це можуть бути лише ваші друзі  Чудова нагода частіше зустрічатись! А можна так, як було у нас - це було, здається, 4 чи 5 друзів, кожен з яких міг запросити ще одного чи двох інших друзів.
📚Визначитись з концепцією. Чи читаєте ви нон-фікшн чи лише художню літературу? Чи будете читати автобіографії? Якої максимальної товщини має бути книга )) (іноді це також впливає))) і т. п.
⌚️Визначитись з частотою зустрічей. Ми намагаємось зустрічатись раз на місяць. Також ми домовились, що зустрічаємось, якщо в цей день може більшість, бо зібрати абсолютно всіх нереально. Для визначення дати робимо голосувалку в закритій групі на ФБ.
🤷‍♀️Домовитись відразу, що думки і вподобання можуть відрізнятись і це прекрасно 
📚Вибрати книги для читання. Ми робимо це так: Кожен пропонує по 5 книг і всі голосують. У кожного є книга, яка набирає найбільшу кількість голосів - її ми і читаємо. Читаємо всі по-чесному! Навіть, якщо вже є екранізація книги  Щоб не виникало питань, хто той Чарлі і коли вже мишу подушкою задушать )) ю ноу.
🏡Зустрічі відбуваються раз на місяці або вдома у того, чию книгу обговорюємо, або в якомусь кафе (ми ні разу не пробували, але знаю, що є успішний досвід), або, найчастіше в #ЛагіднаХатинка
📖Обговорення книги готує той, на чию книгу збираємось  Це можуть бути готові питання для книжкових клубів або власні питання. Ми завжди переходимо на суміжні теми і, наприклад, безобідна «Матильда» привела нас до теми дитячих травм, але то таке ))) Модерування має бути обов’язково.
☕️На зустріч кожен приносить щось смачненьке, бо що ж це обговорення книжко і без чаюкави і того, що йде до нього! )))
Ми дуже часто розходимось в думках і ставленнях. Були обговорення, які починались з «А мені ця книга взагалі не сподобалась» і нам це ок і навіть так цікавіше  Це я щоб випередити ваші страхи, що робити, якщо щось пішло не так  Але потрібна певна посвята і бажання - виділяти один вечір вихідного щомісяця для таких зустрічей 
Сподіваюсь, що нічого не забула  Буду дописувати і ділитись, як щось згадаю  Наша чергова зустріч буде в #ЛагіднаХатинка, сподіюваюсь, наступної неділі і читаємо ми «Моя бабуся просить їй вибачити» Фредріка Бакмана. 

Особлива подяка Olga Pakosh, без якої ця ідея ще довго б лишалась тільки ідеєю 

0 коментарі:

Опублікувати коментар

 

Instagram

About me

Оксана Тисовська
Привіт! Мене звати Оксана. Цей блог про мене, дорогих для мене людей, зенненхундів-сабакбарабак Марка і Ларса, лагідну хатинку і фотографію

Contacts

+38 050 3821085
springfrom@gmail.com